BoberTeam

Ludzie, konie, wydarzenia, stada, stadniny, kluby jeździeckie . . .

Historia Polski niepodległej pokazana przez pryzmat jeździectwa i hodowli koni

Żołnierze i jeźdźćy – zdobywcy pierwszego Pucharu Narodów dla Polski, Nicea 1925.

Od lewej: por. Kazimierz Szosland, rtm. Adam Królikiewicz, gen. Władysław Anders, rtm. Henryk Dobrzański, ppłk Karol Rómmel.

KONIE WOJNY – HORSES&WAR

Odsłonięcie pierwszej w Polsce rzeźby poświęconej tragicznemu losowi koni w wojnach ludzi . . . 

 

Wyścigi Konne. Wrocław      07/09/2019 11:45

Zostań mecenasem projektu w roku 2020

BoberTeam to spółka córka firmy Agencja Jeździecka, która istnieje na polskim rynku jeździeckim od 36 lat. Naszym celem jest przypominanie i pokazywanie fascynującej historii Polski Niepodległej przez pryzmat hodowli koni i sportu jeździeckiego.

W ciągu ostatnich dwóch lat, z pomocą naszych sponsorów i mecenasów udało nam się zrealizować:

Projekt Respekt – Powożenie. Przypominał on o osiągnięciach polskich zaprzęgów, które na Mistrzostwach Świata i Europy zdobyły 40 medali. Na bazie projektu stworzyliśmy portal www.respektdriving.pl.

Projekt 100 gwiazd polskiej hodowli i sportu na 100. lecie Niepodległości. Pokazuje on 100 najlepszych polskich koni hodowlanych i sportowych w latach 1919-2019. Na bazie tego projektu stworzyliśmy portal: www.winners100gwiazd.pl.

MISJA PROJEKTU

Praca nad tymi projektami uświadomiła nam, że obok przypominania najlepszych polskich koni nie powinniśmy zapominać o ludziach, którzy te konie wyhodowali, trenowali, startowali na nich oraz wspierali finansowo ich rozwój i osiągnięcia. Wielu polskich artystów było zakochanych w tych pięknych zwierzętach i uwieczniali je na swoich obrazach, fotografiach i rzeźbach.

Dlatego postanowiliśmy zainicjować projekt pod nazwą: Legendy Polskiego Jeździectwa.

Będzie on przypominał i podkreślał rolę ludzi, polskich patriotów, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju hodowli, sportu jeździeckiego i sztuki hipologicznej w Polsce. Pokażemy również konie, które nie spełniły warunków regulaminu projektu #winners100gwiazd a swoimi wynikami na hipodromach świata zapisały się w polskiej historii hodowli koni, sportu jeździeckiego i wyścigów konnych. One również zasługują na docenienie.

Projekt ten przypomina i podkreśla rolę wydarzeń historycznych i jeździeckich, które w szczególny sposób przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie.

Pragnęlibyśmy, aby najbliższe lata upłynęły pod znakiem realizacji tego projektu.

Jeżeli w wyniku jego realizacji młode osoby poznają ciekawą i fascynującą historię niepodległej Polski, pokazaną przez pryzmat hodowli koni i sportu jeździeckiego, uznamy że projekt spełnił swoje zadanie.

Polska drużyna na konkursach w Londynie 1925 r. (fot. NAC)

Od lewej: rtm. Adam Królikiewicz, rtm. Zdzisław Dziadulski, ppłk Karol Rómmel, rtm. Henryk Dobrzański i por. Kazimierz Szosland.

Pierwsze zwycięstwo Polski w Pucharze Narodów, Nicea 1925 (fot. NAC)

Od lewej za generałem Władysławem Andersem (szef ekipy), pdpłk. Karol Rómmel (1 p.s.k.), rtm. Henryk Dobrzański (2 p.szwol.), rtm. Adam Królikiewicz (1 p.szwol.), por. Kazimierz Szosland (2 p.uł.), por. Władysław Zgorzelski (15 p.uł).

Projekt #PolishEquestrianLegends jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Zgłoszenia przyjmujemy na portalu: www.facebook.com/PolishEquestrianLegends.

Zostań patronem, który będzie dbał o pamięć i dobre imię wybranej Legendy.

Przeczytaj nasz najnowszy wpis: