Misja projektu

Praca nad tymi projektami uświadomiła nam, że obok przypominania najlepszych polskich koni nie powinniśmy zapominać o ludziach, którzy te konie wyhodowali, trenowali, startowali na nich oraz wspierali finansowo ich rozwój i osiągnięcia. Wielu polskich artystów było zakochanych w tych pięknych zwierzętach i uwieczniali je na swoich obrazach, fotografiach i rzeźbach.

Dlatego postanowiliśmy zainicjować projekt pod nazwą: Legendy Polskiego Jeździectwa.

Będzie on przypominał i podkreślał rolę ludzi, polskich patriotów, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju hodowli, sportu jeździeckiego i sztuki hipologicznej w Polsce. Pokażemy również konie, które nie spełniły warunków regulaminu projektu #winners100gwiazd a swoimi wynikami na hipodromach świata zapisały się w polskiej historii hodowli koni, sportu jeździeckiego i wyścigów konnych. One również zasługują na docenienie.

Projekt ten przypomina i podkreśla rolę wydarzeń historycznych i jeździeckich, które w szczególny sposób przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku Polski na świecie.

Pragnęlibyśmy, aby najbliższe lata upłynęły pod znakiem realizacji tego projektu.

Jeżeli w wyniku jego realizacji młode osoby poznają ciekawą i fascynującą historię niepodległej Polski, pokazaną przez pryzmat hodowli koni i sportu jeździeckiego, uznamy że projekt spełnił swoje zadanie.